top of page

Poznajmy się

Jestem Kasia i jestem wdzięczna, że sięgasz do mnie. Wierzę, że w Mandali odnajdziesz to, czego właśnie szukasz.

Doświadczenie życiowe sprawiło, że zaczęłam szukać niekonwencjonalnej drogi leczenia, aby pomóc najbliższym.
Naturalnymi metodami interesowałam się od kiedy pamiętam.
Z wykształcenia jestem nauczycielem, ale też farmaceutą. Połączenie wiedzy konwencjonalnej i naturalnego sposobu leczenia pomaga mi holistycznie spojrzeć na zagadnienie zdrowia.
Jestem również świadoma tego, że co dla jednej osoby jest lekarstwem dla innej może być trucizną.
Moją wiedzę ciągle  wzbogacam i poszerzam  biorąc udział w spotkaniach, szkoleniach, konferencjach ( „wiosna zdrowia”), czytając fachową literaturę.
Poznałam osobiście Jerzego Ziębę i Huberta Czerniaka.
Jerzy Zięba publicysta i autor książek Ukryte Terapie i innych. Od ponad 20 lat zajmuje się zgłębianiem wiedzy z zakresu medycyny i aktywnie zabiega o włączenie metod stosowanych w medycynie komplementarnej do procedur medycyny tradycyjnej. Promuję zdrowy tryb życia. 
Hubert Czerniak dyplomowany naturoterapeuta, Łączy medycynę akademicką z medycyną komplementarną, holistyczną, dzięki temu uzyskuję efekty terapeutyczne w chorobach uznawanych dotąd za nieuleczalne.

Jestem nimi zafascynowana i wdzięczna za wiedzę oraz świadomość jaką w sobie  zbudowałam. Poszerzam i wzbogacam moją wiedzę każdego dnia.
Wśród osób, które mnie inspirują jest również Agnieszka Maciąg, u której byłam na warsztatach.

Najpiękniejszą podróżą jaką odbyłam w swoim życiu, to podróż w głąb siebie dzięki podróży do Indii z moimi przewodniczkami Elą i Edytką Szkoły Ajurwedy Atma.
I tak w kilku zdaniach wygląda moja droga do Ajurwedy oraz Jogi.

mandala-tło-pattern-3.png
Otwórz się na nowe doświadczenia.

 Jestem konsultanetem Ajurwedy I i II stopnia kursu wg programu opracowanego przez dr Partapa Chauhana jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela Instytutu Jiva Ayurveda.  Konsultacja ajuwerdyjska pozwala wykryć pierwsze symptomy zaburzeń na poziomie tkanek, narządów oraz subtelnych sił witalnych , dzięki czemu możliwe jest zapobieganie chorobom. Na tej podstawie rekomenduje się dietę, zioła, zabiegi, rodzaj aktywności oraz styl życia odpowiedni dla danej konstytucji.  Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym, powstałych ponad 5 tyś. lat temu. Ajurweda to wiedza o życiu , odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia, mówiąca jak osiągnąć szczęście , uczy jak ważny jest zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego.  Ajurweda ma holistyczne podejście do życia , nie zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób ale wszystkimi aspektami życia.

Masaż ajurwedyjski pełni wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywiera na poszczególne układy naszego organizmu. Działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Jego istota wiąże się z ruchem energii w ciele. Jest to subtelne połączenie masażu klasycznego i akupresury. Celem jest przywrócenie równowagi energii życiowej zwanej prana, krążącej po ciele w nadis.  Nadis to niewidzialne dla ludzkiego oka kanały rozprowadzające energię do wszystkich narządów i obszarów ciała. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych (marmas) stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia.

A co z Jogą ? Kiedy zaczęłam rozwijać się z ajurwedą nie mogło zbraknąć tu jogi. Jestem certyfikowana nauczycielka Jogi według metody B.K.S Iyengara. Dziś płynę z nią. Na macie spędzam swój każdy dzień doskonaląc siebie i ucząc innych. Joga zmieniła moje życie jest moim paliwem życiowym. Prowadzę również zajęcia indywidualne.

mandala-tło-pattern-2.png
,,Aby być zapamiętanym, trzeba zostawić po sobie nic więcej tylko miłość.......”.
Masz pytania lub zastanawiasz się, które zajęcia będą dla Ciebie najlepsze? Zajrzyj na stronę z zajęciami lub napisz do mnie, z chęcią Ci doradzę.
mandala-kasia.png
Uprawnienia, kursy i warsztaty:

*Joga Integralna u Wiktora Morgulca

*Trenig nauczycielski Yin-Yang z Dominikiem Trznadlem

*Kurs Aerial Fitness z Karoliną Kalinowską i Moniką Łazuk-Żuk 

*Indywidualne szkolenie z Aerial Yogi z Adą Suską

*Podstawy nauczania jogi dla dzieci i młodzieży z Emilią Burkiewicz

*Szkolenie instruktorskie Animal Kids Yoga/Yoga Dos Bichos z Joao Guimaraes 

 

*Kurs Yin-Yoga oraz Kurs Vinyasa Yoga - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Kurs: Systemy energetyczne w ciele -  Tadeusz Ławiński (Olala Yoga&Pilates School)

*Kurs Anatomia - miednica - Ada Suska Olala Yoga&Pilates School

*Pilates dla Joginek - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Restorative Joga - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Mobilność w Jodze - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Joga powięziowa - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Od Hatha do Vinyasa - jak układać sekwencje dla Peak - Pose - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Joga Czakralna - Olga Kuriata Olala Yoga&Pilates School

*Udział w licznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli jak: Dagmara Tomczyk-Magdziej /DagaJoga/, Patrycja Gawlińska, Olga Kuriata

*Kurs Konsultanta Ajurwedy I i II stopnia

*Kurs Ajurwedy w Indiach

*Kurs Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej

*Kurs Masaży Ajurwedyjskich 

 

Obecnie uczę się u boku Patrycji Gawlliśnkiej, Dagamary Tomczyk- Magdziej, Barbary Larsen oraz w Olala Yoga & Pilates School

bottom of page