top of page

Ajurweda, pokochaj siebie

Czym jest Ajurweda?

Ajurweda to wiedza o 4 rzeczach: ciele, umyśle, zmysłach i duszy, które składają się na życie. Celem ajurwedy jest utrzymanie zdrowia oraz przywracać zdrowie.

Ajurweda to najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, który powstał ponad 5 tysięcy lat temu, w starożytnych Indiach. To wiedza o życiu, odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia, mówiąca jak osiągnąć szczęście, uczy jak ważny jest zrównoważony umysł i zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego. Jest to holistyczne podejście do życia.

"Ajurweda to nie tylko odżywianie czy ziołolecznictwo, to unikalne narzędzie do diagnozy i rozumienia, że konstytucja człowieka różni się w zależności od osoby, każdy z nich ma unikalny system metaboliczny." — Maja Tiwari
Dlaczego Ajurweda?

Od zawsze interesowały mnie naturalne metody leczenia, ale to chyba choroba moich najbliższych nakierowała mnie na ten holistyczny system leczenia. Każdy z nas jest inny. Co dla jednego jest lekarstwem, dla drugiego może być trucizną. Zafascynowana możliwościami Ajurwedy, zaczęłam zgłębiać wiedzę i oferować konsultacje indywidualne, zabiegi i warsztaty, żeby móc dzielić się swoim doświadczeniem z jak największym gronem osób.

Jestem konsultanetem Ajurwedy I i II stopnia kursu wg. programu opracowanego przez dr Partapa Chauhana, jednego z najlepszych lekarzy ajurwedy w Indiach i założyciela Instytutu Jiva Ayurveda. Konsultacja ajuwerdyjska pozwala wykryć pierwsze symptomy zaburzeń na poziomie tkanek, narządów oraz subtelnych sił witalnych , dzięki czemu możliwe jest zapobieganie chorobom. Na tej podstawie rekomenduje się dietę, zioła, zabiegi, rodzaj aktywności oraz styl życia odpowiedni dla danej konstytucji.  Ajurweda jest najstarszym systemem medycznym, powstałych ponad 5 tyś. lat temu. Ajurweda to wiedza o życiu , odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia, mówiąca jak osiągnąć szczęście , uczy jak ważny jest zrównoważony umysł, zadowolona dusza w osiągnięciu prawdziwego zdrowia fizycznego.  Ajurweda ma holistyczne podejście do życia , nie zajmuje się wyłącznie leczeniem chorób ale wszystkimi aspektami życia.

Ja seredecznie zapraszam na moje indywidualne konsultacje oraz  masaże ajuwerdyjskie , które stanowią jeden z elementów holistycznego systemu  medycyny naturalnej. 

Masaż ajurwedyjski pełni wiele funkcji poprzez wpływ, jaki wywiera na poszczególne układy naszego organizmu. Działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Jego istota wiąże się z ruchem energii w ciele. Jest to subtelne połączenie masażu klasycznego i akupresury. Celem jest przywrócenie równowagi energii życiowej zwanej prana, krążącej po ciele w nadis.  Nadis to niewidzialne dla ludzkiego oka kanały rozprowadzające energię do wszystkich narządów i obszarów ciała. Przywrócenie harmonijnego przepływu energii poprzez stymulację punktów akupresurowych (marmas) stanowi wyraz fizycznego, psychicznego i duchowego zdrowia. 

Jeżeli jesteś zainteresowana/ny konsultacją, dietą, gotowymi przepisami, naturalnymi mieszankami ziołowymi, naturalnymi kosmetykami, zabiegami leczniczymi między innymi masażami głowy , całego ciała, twarzy , zabiegu na oko i kręgosłup zapraszam Cię do kontaktu ze mną . Ajurweda dąży do harmonii i szczęścia w każdym z nas .

Twoja podróż w głąb siebie zaczyna się już od pierwszych zajęć. Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami.
bottom of page